Türkiye Genç Kızlar Türkiye Futbol Şampiyonası 2. Kademe maçlarının programı belli oldu. Horozkentspor Bolu’da mücadele ederken, PAÜ Gençlik ise Eskişehir’de sahne alacak. Denizli ASKF Genel Başkanı Feyyaz Ceşen, “Takımlarımıza başarılar dilerim” dedi.

Denizli’de yapılan Türkiye Genç Kızlar Türkiye Futbol Şampiyonası 1. Kademe maçlarında başarılı olan Horozkentspor ve PAÜ Gençlik takımlarının rakipleri belli oldu. 2016 Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası 2. Grup aşaması kuraları İstanbul Orhan Saka Amatörler Evi’nde çekildi. 32 takımın 4’erli 8 grupta mücadele edeceği grup maçları, 6-7-8 Ağustos tarihlerinde; Kayseri, Bolu, Ankara, Malatya, Yozgat, Sivas, Eskişehir ve Afyon grup merkezlerinde oynayacak. Tek devreli lig usulüne göre oynanacak olan karşılaşmalar sonucunda gruplarını birinci sırada tamamlayacak takımlar bir üst tura çıkmaya hak kazanacak.

HOROZKENTSPOR BOLU, PAÜ ESKİŞEHİR’E GİDECEK

Denizli’deki müsabakalarda başarılı olup adını 2. Tura çıkan Horozkentspor 2. Kademede Bolu’da mücadele edecek. 6 Ağustos’ta Karaçayır sentetik sahasında saat 16.00’da Horozkentspor’un rakibi Fatih Vatanspor olacak. Horozkentspor, gruptaki ikinci maçını 7 Ağustos’ta yine 16.00’da Dudulluspor olurken, son maçını ise 8 Ağustos’ta saat 18.00’de Giresun Sanayispor olacak. Denizli’deki müsabakalarda ikinci sırada yer alan ve ülke genelindeki en iyi ikinci takımlardan biri olan PAÜ Gençlikspor ise Eskişehir’de maçlara çıkacak. 6 Ağustos’ta saat 18.00’de Hasan Doğan sahasında PAÜ’nün rakibi Sivas Gazi Lisesi olacak. 7 Ağustos’ta yine aynı saatte ve sahada PAÜ, Kocaeli Harb-İş ile mücadele ederken, gruptaki son maç ise 98 Ağustos’taKonak Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü ile yapılacak.

 

“BAŞARILAR DİLERİM”

Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, Horozkent ve PAÜ Gençlik takımlarına başarılar dileyerek, “Denizli’de yapılan maçlar sonunda genç kızlardan 2 takım Denizlimizi temsil etme hakkını elde etti. Bilindiği gibi Horozkentspor grubu lider tamamlamıştı. PAÜ ise ülke genelindeki en başarılı ikinci olunca 32 takım arasına katıldı. Takımlarımızın daha da ileriye gitmesini umuyorum. Başarılar dilerim” dedi.

BASKAN

rrr

6ccef02b-7c70-4309-b68c-f37b98bd4268paü gençlik