2016-2017 UEFA Bölgeler Kupası’nda ülkemizi temsil eden İstanbul Bölge Karması, Moldova’da oynanan Eleme Turu 5. Grup’taki üçüncü maçında İsviçre’nin Geneve takımını 1-0 yenerek grubunu lider tamamladı ve UEFA Bölgeler Kupası Finalleri’ne yükseldi. Ekibimizin golünü 75. dakikada Semih Kamil Akgöz kaydetti.

Gruptaki ilk maçında Kuzey İrlanda temsilcisi Western Region’u 2-0 yenen İstanbul Bölge Karması, ikinci maçında ev sahibi Moldova temsilcisi ARF Soroca takımı ile 0-0 berabere kalmıştı.

Teknik Direktör Kamil Doygun yönetimindeki İstanbul Bölge Karması’nın aday kadrosunda şu isimler yer alıyor:

Teknik Direktör Kamil Doygun yönetimindeki İstanbul Bölge Karması’nın aday kadrosunda şu isimler yer alıyor:

 

Oyuncu Adı Soyadı Kulübü

Mevki

Doğum Tarihi

Hakan ÇOLAK Gaziosmanpaşa

Kaleci

01.01.1987

Mücahit KEMALOĞLU Çorlu Kültürspor

Kaleci

02.04.1996

Ceyhun ERCEYLAN Kartal Bulvarspor

Defans

13.09.1992

İskender CAN Çekmeköy Bld. Alemdağ

Defans

01.10.1993

Oğuzhan CİVELEK İstanbul Mesudiye

Defans

08.04.1994

Ekrem AKSOY Küçükköy

Defans

08.06.1988

Ömer Faruk ÖZTÜRK İstanbul Mesudiyespor

Defans

17.04.1996

Meriç TOSUNCUK İstanbulspor

Defans

03.07.1993

Ramazan KALLIOĞLU Bakırköyspor

Defans

25.01.1994

Ufuk ÖZCAN Çekmeköy Bld. Alemdağ

Orta Saha

29.07.1995

Mert ARSLANALP Kapaklı Sitespor

Orta Saha

04.01.1994

Emin SOĞUK Gaziosmanpaşa

Orta Saha

20.12.1996

Muhammet Raşit YÖNDEM Bağlarbaşı

Orta Saha

12.09.1997

Şakir KİYAK Erokspor

Orta Saha

22.01.1996

Alp HUY Kartal Bulvarspor

Orta Saha

29.04.1995

Semih Kamil AKGÖZ Davutpaşa

Forvet

14.11.1995

Serkan UYSAL Kocasinanspor

Forvet

26.06.1995

UğurTAHTACI Bakırköyspor

Forvet

10.02.1993

 

2016-2017 UEFA Bölgeler Karması Eleme Turu 5. Grup Maç Programı:

Tarih-Saat

Takım

Skor

Takım

Stat

14.11.2016-15.00 TSİ

İstanbul Bölge K.
(Türkiye)

2-0

Western Region
(K. İrlanda)

Orhei Spor Kompleksi

14.11.2016-15.00 TSİ

ARF Soroca (Moldova)

0-1

Cenevre
(İsviçre)

Zimbru 2

16.11.2016-15.00 TSİ

İstanbul Bölge K.
(Türkiye)

0-0

ARF Soroca (Moldova)

Zimbru 2

16.11.2016-15.00 TSİ

Cenevre
(İsviçre)

2-1

Western Region
(K. İrlanda)

Orhei Spor Kompleksi

18.11.2016-15.00 TSİ

Cenevre
(İsviçre)

0-1

İstanbul Bölge K.
(Türkiye)

Kolos / Borispol

18.11.2016-15.00 TSİ

Western Region
(K. İrlanda)

1-2

ARF Soroca
(Moldova)

Yuvileinyi / Bucha


2016-2017 UEFA Bölgeler Karması Eleme Turu’nda 32 takım 4’erli olarak 8 grupta yer alıyor. Eleme Turu sonunda gruplarının birinci sırada tamamlayacak 8 takım, Haziran 2017’de düzenlenecek finallere yükselecek