UEFA Regions Cup 2017’nin final müsabakalarının ev sahipliğini İstanbul yapacak.

Organizasyon kapsamında 2016 yılında düzenlenen 8 ayrı grupta birincilerin belirlenmesinden sonra, grup birinciliğini kazanan 8 ülkeden birinin ev sahipliği yapacağı organizasyona İstanbul’da aday olmuştu. UEFA yetkilerinin aralık ayında yaptıkları inceleme sonucu İstanbul’un adaylığı kabul edildi.

Moldova’da 13-18 Kasım 2016 tarihlerinde düzenlenen UEFA Regions Cup 5.grup karşılaşmalarında K.İrlanda, İsviçre ve Moldova’nın bulunduğu gruptan İstanbul Amatör Karması birinci olarak çıkmıştı.
Diğer grupların birincileri şu takımlardan oluştu.
1.Grup : Ingulee, Kirovograd Region (Ukrayna)
2.Grup: Castilla y Leon (İspanya)
3.Grup: South Region (Rusya)
4. Grup: Lisbao (Portekiz)
6.Grup: Olomouc Region (Çek Cumhuriyeti)
7.Grup: Region 2 (İrlanda)
8.Grup: Zagreb (Hırvatistan)
UEFA Regions Cup 2017 finalleri 29 Haziran -10 Temmuz 2017 tarihleri arasında oynanacak. 4’er takımlı iki grupta tek devreli lig usulüne göre oynanacak müsabakalar sonunda grup birincisi olan 2 takım 9 Temmuz’da final müsabakası oynayacak.
2015 yılında yapılan UEFA Regions Cup finalleri İrlanda’da düzenlenmişti ve bu organizasyonda Türkiye’yi temsil eden Ankara Amatör  Karması Avrupa üçüncüsü olma başarısını göstermişti.
TFF Amatör İşler Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Ali DÜŞMEZ, UEFA Regons Cup’a ev sahibi olmamızdan dolayı mutlu olduklarını belirterek “İstanbul olarak başarılı bir ev sahipliği yapacağımıza inanıyorum. Bir diğer inancımda İstanbul Amatör Karmamızın bu organizasyonda başarılı olacağıdır”