U19 Milli Takımımız, 2018/19 UEFA U19 Avrupa Şampiyonası elemelerinde grubunu lider bitirerek Elit Tur’a yükseldi ve önemli bir başarıya imza attı.

Antalya’da yapılan grup karşılaşmalarında İngiltere, İzlanda ve Moldova ile mücadele eden Millilerimiz, topladığı 6 puanla liderliği elde etti. Böylelikle U17 Milli Takımı’nın ardından U19 Milli Takımı da Elit Tur biletini aldı. TFF Futbol Gelişim Direktörü ve Genç Milli Takımlar Sorumlusu Tolunay Kafkas, Milli Takımlarımızın iki yaş grubunda da Elit Tur’a kalmasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Bu tür organizasyonların genç oyuncularımızın uluslararası deneyim kazanması açısından son derece önemli olduğuna dikkat çeken Kafkas, hedeflerinin iki kategoride de Avrupa Şampiyonası finallerine katılmak olduğunu belirtti. Son dönemde gençler düzeyinde turnuvalara damga vuran İngiltere’yi geçmelerinin ciddi bir başarı olduğunu vurgulayan Tolunay Kafkas, Milli Takımlarımızın tur atlamasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Kafkas, Genç Milli Takımlar olarak asıl amaçlarının A Milli Takım’a oyuncu kazandırmak olduğunu sözlerine ekledi.

U17 ve U19 Milli Takımlarımızın Elit Tur’daki rakipleri 6 Aralık 2018 Perşembe günü İsviçre’nin Nyon şehrindeki UEFA merkezinde gerçekleştirilecek kura çekimi sonrası belli olacak.