Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Dünya Dopingle Mücadele Ajansı (WADA) Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.

 

Bakan Çağatay Kılıç, WADA Yöneti̇m Kurulu üyeliği için Avrupa Birliği (AB) üyesi̇ olmayan Avrupa Konseyi̇ üyesi̇ devletlerden bakan düzeyinde yapılan seçimlerde aday gösteriildi. Avrupa Konseyi̇ delegeler komitesi kararıyla yönetim kurulu üyeliğine seçilen Bakan Çağatay Kılıç, 19 Kasım 2016 tarihinde İskoçya’nın Glasgow şehrinde yapılacak WADA Yönetim Kurulu toplantısına katılarak göreve başlayacak.

Dünyada tüm spor branşlarında dopingle mücadele eden en yetkili kuruluş olan WADA’nın 18 üyeden oluşan Yönetim Kurulu’nda 5 sandalye Avrupa kıtasına tahsis edilmektedir. Bu 5 sandalyeden üçü AB üyesi ülkelere, ikisi ise AB üyesi olmayan Avrupa Konseyi üyesi ülkelere ayrılmaktadır. Bu iki kontenjandan biri Avrupa Konseyi Genel Sekreter Yardımcısına, diğeri ise AB üyesi olmayan bir Avrupa Konseyi üyesi ülkenin spor bakanına aittir.

Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak, Dünya Dopingle Mücadele Ajansı (WADA) Yönetim Kurulu üyesi olan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ı kutlar ve başarılar dileriz.