Süper Lig Hakemleri ve Süper Lig Yardımcı Hakemleri ile A Klasman Hakemleri ve A Klasman Yardımcı Hakemleri’nin katılacağı Kış Semineri, 2-7 Ocak 2018 tarihlerinde Antalya’daki Calista Luxury Resort Otel’de yapılacak.

Merkez Hakem Kurulu tarafından düzenlenen seminere; MHK Danışmanı Roberto Rosetti, MHK Yardımcı Hakem Eğitmeni Leif Lindberg, UEFA-Türkiye Hakem Konvansiyon Sorumlusu ve MHK Eğitimcisi Jorn West Larsen katılacak.

Seminer programı kapsamında 4 Ocak Perşembe günü saat 11.00’de MHK Danışmanı ve FIFA Video Yardımcı Hakem Danışmanı Roberto Rosetti, İtalya’da bu sezon uygulaması başlatılan Video Yardımcı Hakem (VAR) sistemiyle ilgili sunum yapacak.

Ayrıca seminer kapsamında, Süper Lig Hakemleri ve Yardımcı Hakemleri ile A Klasman Hakemleri ve Yardımcı Hakemleri için FIFA Atletik Testi uygulanacak.

FIFA kokartları takılacak

FIFA kokartı takacak hakemler için 4 Ocak Perşembe günü VAR sunumunun ardından tören düzenlenecek. 01.01.2018 tarihinden itibaren geçerli olacak FIFA kokartlı hakemler listesinde; FIFA Hakemleri, FIFA Yardımcı Hakemleri, FIFA Kadın Hakemleri, FIFA Kadın Yardımcı Hakemleri, FIFA Plaj Futbolu Hakemleri, FIFA Futsal Hakemleri ve FIFA Kadın Futsal Hakemi yer alıyor.

Video Yardımcı Hakem (VAR) Sunumu ile Kokart Töreni, basına açık olacak.

FIFA tarafından onaylanan liste şöyle:

NOT:

FIFA listesine ilk kez giren hakemler ile ilgili bilgiler;
İBRAHİM ÇAĞLAR UYARCAN

FIFA YARDIMCI HAKEMİ,1985 DOĞUMLU, AVUKAT, 12 YILLIK HAKEM, 2 KEZ UEFA CORE KAMPI’NA (Yetenekli Hakem Gelişim Kampı) KATILDI. 3 SEZON SÜPER LİG YARDIMCI HAKEMİ.

CANSU TİRYAKİ

KADIN FIFA HAKEMİ, 1990 DOĞUMLU, ÖĞRETMEN, 5 YILLIK HAKEM, 4 SEZON KADIN KLASMAN HAKEMİ

SEDEF AKTAN

KADIN FIFA YARDIMCI HAKEMİ, 1988 DOĞUMLU, ÜNİVERSİTE MEZUNU, 5 YILLIK HAKEM, 4 SEZON KADIN KLASMAN YARDIMCI HAKEMİ

MÜRVET YAVUZTÜRK

KADIN FIFA YARDIMCI HAKEMİ, 1985 DOĞUMLU, ÖĞRETMEN, 9 YILLIK HAKEM, 5 SEZON KADIN KLASMAN YARDIMCI HAKEMİ

UĞUR ÇAKMAK

FIFA FUTSAL HAKEMİ, 1992 DOĞUMLU, ÜNİVERSİTE MEZUNU, 5 YILLIK HAKEM, 2 SEZON KLASMAN FUTSAL HAKEMİ

MURAT ÇOLAK

FIFA FUTSAL HAKEMİ, 1984 DOĞUMLU, AKADEMİSYEN, 5 YILLIK HAKEM, 2 SEZON KLASMAN FUTSAL HAKEMİ