22 Mayıs 2017 Pazartesi günü saat 18:00’de İlbadı Sahasında oynanan U16 Final müsabakalarının ikincisinde Kızılcabölükspor’la Denizli Telekomspor karşı karşıya geldi. Kızılcabölükspor rakibini 2 – 1 mağlup ederek kupayı kazandı.

 

Şampiyon takıma kupa ve madalyalarını Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, Yönetim Kurulu Üyeleri Emin Şen, Çağatay Bostancı, Ünal Coşkun, Futbol İl Temsilcisi Musa Coşkun ve Denizli ASKF İl Hakem Kurulu Danışmanı Mehmet Tuncer birlikte verdi.

 

Kızılcabölük Spor Kulübü aldığı bu galibiyetin ardından Denizli’yi U16 Türkiye Şampiyonasında Aydın grup merkezinde temsil etme hakkı kazandı.

 

Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen kupa töreninde her takım kaptanından ve sporcularından Türkiye Şampiyonasında Denizli’yi en iyi şekilde temsil etmeleri ve başarı elde etmeleri konusunda söz aldı. Ceşen “ Türkiye Şampiyonasında Fair play çerçevesinde ilimize yakışır bir mücadele etmeniz bizleri gururlandıracaktır. Spor hayatı sizler için yeni başladı. Uzun yıllar ilimiz sporuna hizmet edeceksiniz. Başarılarınızdan dolayı sizlere ve sizlerin yetişmesinde büyük emekleri olan ailenize, antrenörlerinize ve Kulüp Başkanlarınıza ve yöneticilerinize teşekkür ediyorum. Türkiye Şampiyonasında sizlere başarılar diliyorum” dedi.