Şubat ayı itibari ile ilimizde Bölgesel Amatör Lig, Süper Amatör Lig, 1. Amatör Küme, U19 1 ve 2. Küme, U17, U-16 Play-Off, U15 ve U14 Play-Off müsabakaları devam etmektedir. Lig planlamalarımız Türkiye Futbol Federasyonunun takvimi dikkate alınarak ve Türkiye Şampiyonalarının oynanacağı tarihlere yakın olacak şekilde bitirilmeye özen gösterilerek yapılmaktadır.

Her sezon olduğu gibi bu sezonda alt yapı kategorilerinde ki Play-Off müsabakaları hafta içi oynanacaktır.

Kulüplerimizde mücadele eden sporcularımızın çoğunluğu birden fazla kategoride yer aldığı için, herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için müsabaka programı titizlikle hazırlanmaktadır. Örneğin Süper Amatör Ligde mücadele eden bir kulübümüzün Süper Amatör Lig ve U19 Ligi müsabakaları ayrı günde, yine U19 ve U17 Ligi müsabakaları ayrı bir günde oynanacak şekilde planlanmaktadır. Bu planlamanın dışına çıkıldığı durumlarda sporcularımız aynı gün iki müsabakaya çıkmak zorunda kalmakta ve bu uzun vadeli olarak devam ettiği takdirde sporcu sağlığını olumsuz etkilemektedir.

Yukarıda ki belirtilen hususlar ve şehir merkezinde ki sahaların yoğunluğu nedeniyle hafta sonu oynanması gereken U17 ve U15 Liglerimiz Pazartesi ve Salı günü oynanacak şekilde planlanmıştır. Bir sonraki haftadan itibaren hafta sonu oynanacak şekilde programlanacak olan bu kategorilerde, sezon genelinde tahmini 2 yada 3 kez hafta içi müsabakalarımız oynanacaktır.

Hafta içi oynanacak müsabakalar için sporcularına okullarından izin talebinde bulunan kulüplerimiz, dilekçe ile federasyonumuza müracaat etmesi durumunda, federasyonumuz tarafından onay işlemleri İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde gerçekleştirilecektir.

Müsabakaların hafta içi ve hafta sonu planlanmasının Tertip Komitelerinin yetkisinde olduğu ve gerekli görüldüğü durumlarda hafta içi müsabakalarının oynanabileceği, sezon öncesi yapılan Kulüpler Birliği Toplantısında kulüplerimize tebliğ edilmiştir.  Kulüplerimizin gerekli hassasiyeti göstermeleri, Tertip Komitelerinin rahat çalışabilmesini sağlamaktadır.

Yapılan tüm planlamalar ilimizde ki tüm takımların menfaati göz önünde bulundurularak yapılmakta olduğunu hatırlatır, kulüplerimizin gerekli hassasiyeti göstermelerini önemle rica ederiz.