Merkezefendi Belediyesi amatör liglerde mücadele eden bayan ve erkek futbol takımlarına malzeme yardımı yaptı.

Yardım Töreninde konuşan Başkan Muhammet Subaşıoğlu, sporun Pazar günleri izlenilen etkinlik olmaktan çıkarılıp tüm ilçe halkının bizzat içinde olduğu aktivite haline getirme amacında olduklarını söyledi.

Ahmet Yesevi İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen törene Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu’nun yanı sıra Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Feyyaz Ceşen ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Ayvaz Polat, kulüp yöneticileri ve sporcular katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, katkılarından dolayı Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu’na teşekkür etti. Ardından söz alan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Ayvaz Polat da Başkan Subaşıoğlu’nun spor ve sporcuya verdiği destekleri yakından takip ettiklerini kaydederek teşekkür etti.
“Spor ve sporcuya hep destek olduk”

Başkan Muhammet Subaşıoğu ise, “Bu töreni yapmamızda bize katkı koyan Ahmet Yesevi İmam Hatip Lisesi’ne çok teşekkür ediyorum. Merkezefendi Belediyesi’ni sizden aldığımız destekle kurduk. Sosyal ve kültürel projeler üreten marka belediye olmak için bir çok projeye imza attık. Geçtiğimiz yıl içinde spora çok büyük yatırımlar yaptık. Çocuklarımızın bizzat sporun içinde olacağı projelere imza attık. 5 bin öğrencimize yüzme konusunda eğitim verdik. Onlara sertifika verdik. Önümüzdeki yaz aylarında daha fazla havuzla projemizi gerçekleştireceğiz. Obeziteyle mücadele konusunda projeler ürettik. Bir çok çocuğumuzun spor yapmasını sağladık. Sağlıklı beslenebilmeleri için öneriler sunduk. Projenin sonunda da 7 bin kişinin katıldığı bir yürüyüş gerçekleştirdik. Bu yürüyüşümüzü de geleneksel hale getireceğiz. Önümüzdeki süreç içinde belediyeciliğin tanımı değişiyor. Bizlere gelen genelgeyle bisiklet yollarının zorunluluğu geldi. Biz bu genelge bize ulaşmadan bisiklet kültürünün yerleşmesi için bir takım girişimlerde bulunduk. 5 bin çocuğumuza bisiklet hediye ettik. Bu yılda projemiz devam edecek”dedi.

“Projelerimiz derinleşerek sürecek”

Projelerin artarak devam edeceğini de kaydeden Başkan Subaşıoğlu, “Spora olan desteğimiz derinleşerek devam edecek. 3.5 km uzunluğunda Yenişafak-Selçukbey arası bisiklet yolunu 1 yıl içinde faaliyete alacağız. Denizli’de ilk kez bisiklet durakları koyarak bir ilki gerçekleştirmek istiyoruz. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Bir çok çocuğumuz kay kay sporunu tehlikeli bir boyutta yapıyordu. Onlara Skatepark yaptık. Artık güven içinde bu aktiviteyi yapıyorlar. Şu an bin 500 çocuğumuz spor yapıyor. Geçtiğimiz yıl yine liseler arası futbol turnuvası düzenledik. İlk 4 ‘ e giren okulların halı sahası olduğunu tespit ettik ve toplamda 22 okulumuza halı saha kazandırdık”diye konuştu.

“Hedefimiz 282 bin kişiye spor yaptırmak”

Sporu, pazar günü izlenen bir etkinlik olmaktan çıkarıp tüm ilçe halkının bizzat içinde olduğu bir uğraşı yapmak olduğunu da söyleyen Başkan Subaşıoğlu, “Bizim bir felsefemiz var. Sporun Pazar akşamı izlenen aktivite değil Merkezefendi’de yaşayan 282 bin kişinin içinde bizzat bulunduğu bir aktivite olmasını sağlama hedefindeyiz. Milli gelir 3 bin dolardan 11 bin dolarlara yükseldi. Bu nedenle obezite sorun haline geldi. Spor izlenen bir şey olmaktan çıkacak bizzat içinde bulunulan uğraşı olacak. Halı sahalar, tenis kortları yapamaya devam edeceğiz. Merkezefendi sporun ve sporcunun dostu olamaya devam edecek ” dedi.

Konuşmaların ardından malzeme dağıtım törenine geçildi. Törende 11 erkek 4 bayan futbol takımına malzemeleri verildi. Her bir kulübe 20 adet malzeme çantası, 20 eşofman takımı, 20 yağmurluk, 20 tozluk, 7 futbol topu ve 32 adet bip hediye edildi.

1 2 3 4 5 6 7 8 9