Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Türkiye Futbol Federasyonuna tescilli futbol kategorisinde faaliyet gösteren, 2017-2018 Futbol Sezonunda futbol faaliyetlerine katılan ve bu güne kadar hiç yardım almayan faal amatör spor kulüplerine destek olmayı planlamaktadır. Ancak, Bakanlığımızın destek olabilmesi için spor kulüplerimizin Spor Genel Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerine müracaatta bulunarak tescilli olmaları gerekmektedir.

Tescil işlemi yaptırması gereken kulüplerimiz aşağıya çıkarılmış olup, Kulüplerimizin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerine tescil işlemleri için en geç 04 Haziran 2018 Pazartesi günü mesai bitimine kadar tamamlamalarını önemle rica ederiz.

04 Haziran 2018 Pazartesi günü mesai bitimine kadar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerine tescil işlemlerini yaptırmayan kulüpler Bakanlığın yapacağı yardımdan faydalanamayacaktır.

Ayrıca tescili bulunan ve tescil yaptıracak olan kulüplerimizin vergi dairelerinden borcu yoktur belgesi alması ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün web sitesinde yer alan nakdi yardım formunu doldurarak, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne teslim etmeleri gerekmektedir.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne Tescil İçin Gerekli Evraklar : 

1-TÜZÜK (1. MADDESİNDE RENGİ VE AMBLEM YAZACAK)

2-DERNEKLER İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN ALINAN KULÜP ÜYE BİLGİLERİ

3-HESAP NUMARASI

4- MAL MÜDÜRLÜĞÜNDEN VERGİ NUMARASI

5-KULÜBE AİT LOGO ÇIKTISI VE CD İÇİNDE

6- KARAR DEFTERİNDE DERNEĞİN KULÜBE ÇEVRİLMESİ VE YAPACAKLARI SPOR FAALİYETLERİ YAZACAK

7-ANTRENÖR BELGESİ VE SÖZLEŞMESİ

8-SPOR KULÜPLERİ TESCİL TAAHHÜTNAMESİ (2 ADET)

9-BRANŞ TAAHHÜTNAMESİ

10-KULÜP TESCİL  DİLEKÇESİ

11-KİRA SÖZLEŞMESİ ( YOKSA ADRESİ TELEFON NUMARASI FAX  NUMARASI OLAN Bİ YERİN ADRESİ)

12-YÖNETİM KURULUNUN TC VE TELEFON NUMARALI İSİM LİSTESİ