Bazı kişilerce kulüp başkan ve yöneticilerimiz aranarak genel kurullarının yapılması için yardımcı olacaklarına dair söylemde bulundukları Kulüp başkanlarımız ve yöneticilerimiz tarafından federasyonumuza iletilmiştir.
İçişleri Bakanlığı’nın Koronavirüs ile mücadele kapsamında genelgesinde ; “Dernek ve vakıfların genel kurulları ile sivil toplum kuruluşlarının eğitimler dâhil, insanları toplu olarak bir araya getiren her türlü toplantı ve faaliyetleri Bakanlığımızın 16.03.2020 tarihli Genelgesi ile ertelenmiştir” hükmü bulunmaktadır.


İlgili genelge de açıkça belirtildiği üzere, aksi bir genelge yayımlanmadan derneklerin 01.08.2020 tarihine kadar genel kurul toplantılarını gerçekleştirmeleri yasaklanmıştır.
Bu bağlamda ilgili tarih öncesi yapılacak genel kurullar, İçişleri Bakanlığımızın genelgesine aykırı olacağı gibi kulüplerimizi de zor durumda bırakacaktır.


Kulüplerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları adına ilgili konuya hassasiyetle yaklaşmalarını ve arayan kişilere itibar etmemelerini önemle rica ederiz.