Spor ve siyaset bu düğünde buluştu. Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’ın oğlu Zeki Cihan, hayatını Mesut Soğucaklı’nın kızı Badel ile birleştirdi. Çiftin nikahını Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay kıyarken şahitliğini 18 kişi yaptı.

Aysel- Mesut Soğucaklı çiftinin kızı Badel ile Süheyla- Mehmet Baykan çiftinin oğlu Zeki Cihan, Selçuklu Kongre Merkezinde düzenlenen düğün ile dünya evine girdi.

Soğucaklı ve Baykan ailelerini mutlu günlerinde, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Eski TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Vali Cüneyt Orhan Toprak, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Elvan, Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ve eski Bakanlar, Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Düşmez, Fenerbahçe Eski Başkanı Aziz Yıldırım, Milletvekilleri, rektörler, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Yönetim Kurulu üyeleri, 81 ilden gelen ASKF Başkanları, Konya protokolü ile Soğucaklı ve Baykan ailelerinin sevenleri ve çok sayıda davetli yalnız bırakmadı.

Konya kaşık havası halk oyunları gösterisiyle başlayan törende genç çiftin nikahını Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay kıydı. Nikah şahitliklerini ise Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Eski TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Konya Valisi Cüneyt Orhan Toprak, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Elvan, Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Düşmez, Eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Ampute Futbol Takımı oyuncusu Barış Telli ile Ayşegül Baykan, Mustafa Soğucaklı ve Akif Soğucaklı yaptı.

Pazar günü ise misafirlere Diltaş Sosyal Tesislerinde geleneksel Konya Pilavı ikram edildi. TASKK olarak Badel ve Zeki Cihan’a bir ömür boyu mutluluklar dilerken, ailelerini tebrik ederiz.