Değerli Spor Kamuoyu,

İlimizin güzide takımlarından, Bayanlar Futbol Liginde ki gururumuz, Türkiye Şampiyonu takımımız Horozkentspor Kulübüne ait bir yöneticimizin sosyal medya üzerinden yapmış olduğu açıklamalar üzüntü vericidir.

Horozkentspor’u diğer hiçbir takımımızdan ayırt etmemiz, sorunlarına duyarsız kalmamız mümkün değildir. Geçmişte olduğu gibi daima kulübümüzün iyi ve kötü günlerinde yanında yer alacağımızı bildiririz.

İl Merkezimizde yer alan; Akkonak Dr. Samim Gök ve Karşıyaka Saraçoğlu futbol sahaları Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün planlı bakım çalışmaları nedeniyle hizmet dışıdır. Bu nedenle müsabakalarımızın çoğunluğu İlbadı ve Şirinköy futbol sahalarında oynanmak zorunda kalınmaktadır.

İl merkezimizde yer alan İlbadı ve Şirinköy Sahalarında müsabakalar hafta sonu sabah 09:00’da başlayarak, akşam 21:00’da bitmektedir. Ayrıca, hafta sonları Doğan Demircioğlu Sahasına saat 14:00’dan sonra 3 müsabaka, Servergazi sahasına ise ardı ardına 2 müsabaka oynanmaktadır.

Ayrıca da, Honaz ilçe futbol sahasında, akademi ligi müsabakalarını oynayan Denizlispor’un maç programına göre haftada sadece 1 veya 2 müsabaka oynanmaktadır.

Diğer yönden, kadınlar Ligi müsabakalarının yapılabilmesi için de Futbol İl Temsilcimiz tarafından Kredi Yurtlar İl Müdürlüğü ile görüşme yapılmış ve tahsisi talep edilmiştir. Sahanın Cumartesi ve Pazar günleri saat 14:30 – 16:30 arası Kadınlar Liginde kullanılması için izin verilmiştir.

Horozkentspor Kulübümüze sezon öncesinde il merkezinde yaşanılan yoğunluk ile ilgili bilgi verilerek müsabakaların oynanabileceği en uygun sahanın Kredi Yurtlar Sahası olduğu kulübe tebliğ edilmiştir.

09.12.2018 Pazar günü oynanan Horozkentspor – Konyaaltı Gençlik ve Spor müsabakasını Horozkentspor’un Kredi Yurtlar Sahasında oynamak istemediğini talep etmesi üzerine, Pazar günü il merkezinde uygun saha bulunmadığı belirtilmiştir. Kulübe bu müsabakayı Pazar günü Bozkurt İlçe Stadında yada Cumartesi günü Honaz İlçe Stadında oynayabilecekleri belirtilmiştir. Ancak Horozkentspor önerileri kabul etmeyerek müsabakalarını Kredi Yurtlar Sahasında oynamayı kabul etmişlerdir.

09.12.2018 Pazar günü 14:30’da Kredi Yurtlar Sahasında oynanan Horozkentspor – Konyaaltı Gençlik ve Spor müsabakasında taraftarların tribüne girmesinde Kredi Yurtlar Kurumu Müdürlüğünün güvenlik uygulamaları nedeniyle problem yaşadığı bilgisi tarafımıza ulaşmıştır. Konuyla ilgili olarak Kredi Yurtlar İl Müdürü tarafından taraftarların kimlik kontrolü yapılmadan stada alınması talimatı verilmiştir. Güvenlik nedeniyle araç girişine izin verilmemiştir.

Spor kamuoyunda Horokentspor’un dışlandığına dair oluşturulmak istenen algının doğru bir tutum olmadığını, yaşanılan aksaklık ve sıkıntıların federasyonumuzla yapılacak iletişim ile çözülebileceğini, yıpratıcı polemiklerden kaçınılmasını  önem ve hassasiyetle kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunarız.

Horozkentspor’a Kadınlar Ligleri müsabakalarında başarılar dileriz.