2019-2020 Futbol Sezonunda Süper Amatör Ligin ismi Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden, ilimiz sporuna sayısız hizmetleri bulunan Ali İPEK’in adı verildi.

2019-2020 Futbol Sezonu ALİ İPEK Süper Amatör Lig için fikstür sıralaması kuraları ise 19 Ağustos 2019 Pazartesi günü saat 15:00’de Merkezefendi Belediyesi Bereketler Sergi ve Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda çekildi.

Toplantıya Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Federasyon Başkanımız Feyyaz Ceşen, Yönetim Kurulu Üyeleri Kemal Karaoğlan, Ünal Coşkun,  Ahmet Aytekin, Çağatay Bostancı, Mesut Bacıkoğlu, İsmail Tolcu, Kadir Kabaklıoğlu, Merkezefendi Gençlik ve Spor İlçe Müdürü İbrahim Kovan, Denizli ASKF Kurucu ve Onur Kurulu Üyesi Şeref Varol, Kızılcabölükspor Kulüp Başkanı Osman Duran, Futbol İl Temsilcisi Musa Coşkun, İl Temsilcisi Yardımcısı Fahrettin Aşcı, TÜFAD Şube Başkanı Bülent Fil, İl Hakem Kurulu Üyesi Özmen Atalay, Uğur Konan, TFFHGD Denizli Şube Temsilcisi Serkan Yavaş, Saha Komiserleri Derneği Şube Başkanı Fatih Salmansar ve yönetim kurulu üyeleri , İl Disiplin Kurulu Üyeleri Metin Ay, Köksal Çekerek, kulüp başkanlarımız ve yöneticilerimiz ile basın mensupları katıldı.

Toplantıda Federasyon Başkanımız Feyyaz Ceşen 2018-2019 Futbol Sezonunda liglerin oynanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. İlimizde oynanan müsabaka sayılarının, aktif futbolcu sayılarının ve kulüp sayısının artışına dikkat çeken Ceşen, bu rakamların ilimiz adına sevindirici olduğunu belitti. Yeni sezonun tüm spor camiamıza hayırlara vesile olmasını temenni eden Federasyon Başkanımız Feyyaz Ceşen, fair play çerçevesinde, sevgi, saygı, hoşgörü ve sadece futbolun güzelliklerinin konuşulduğu bir sezon olmasını diliyorum dedi. Şu günlerde Ülkemizin zorlu bir süreçten geçtiğini belirten Federasyon Başkanımız Feyyaz Ceşen, bu zorlu süreci herşeyin en güzelini hak eden kulüp başkan ve yöneticilerimizin anlayış ve özverisi sayesinde atlatacağız dedi.

Toplantının gerçekleşmesinde salon tahsisinde bulunan ve misafirlerimizi ikramlarla en iyi şekilde ağırlayan Merkezefendi Belediye Başkanımız Şeniz Doğan’a amatör spor camiamız adına teşekkürlerimizi sunarız.

2019-2020 Futbol Sezonunda ALİ İPEK Süper Amatör Lig müsabakaları sonucunda ligden yükselme STBAL Statüsünün STBAL’da Kontenjanı 3 olup 2 takımla temsil edilen iller kısmında belirtilen hususlar gereği belli olacaktır. Ligde son 3 sırayı alan takımlar ise 1. Amatör Küme’ye düşecektir.

21-22 Eylül 2019 tarihlerinde başlayacak olan ve 14 takımın mücadele edeceği ligde fikstür sıralaması ve çekilen kuralar sonucunda oluşan ilk hafta müsabakaları şu şekildedir;

“TÜM TAKIMLARIMIZA BAŞARILAR DİLERİZ”

Denizligücüspor – Bağbaşı Zeytinköyspor

Akkonakspor – Dokuzkavaklarspor

Karakovaspor – Buldan Belediyespor

Yeşilköyspor – Beyağaç Belediyespor

Serinhisarspor – Alparslan Gençlikspor

Kalınkozspor – Tavas Birlikspor

Acıpayam Belediyespor – Y. Çivril Belediyespor