Denizli’de Süper Amatör Lig, 2016-2017 sezonundan itibaren 14 takımla oynanacak. Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, yeni sezonda ilk kez Süper Ligi’n 14 takımla oynanacağını ve lig mücadelesinin 26 hafta süreceğini açıkladı. Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nda 2016-2017 sezonunun  hazırlıkları devam ediyor. ASKF yönetiminin yeni sezon planlamasında Süper Lig’de köklü değişiklikler var. Buna göre 1997 yılından beri oynanan Denizli Süper Amatör Lig’de daha önce 12 takım yer alıyordu. Ancak yeni uygulamayla  Denizli Süper Amatör Lig’de, 2016-2017 sezonundan itibaren 14 takım mücadele edecek. Geride kalan sezon 12 takımla oynanan ligde müsabakalar 22 hafta sürmüştü. Yeni uygulamayla takım sayısı 14’e yükselirken  hafta sayısı da 26’ya çıkmış olacak.

İŞTE SÜPER LİG TAKIMLARI

Buna göre Denizli Süper Lig’de 2016-2017 sezonunda şu takımlar mücadele edecek; Acıpayam Belediyespor, Akhanspor, Başkarcı İdman Yurduspor, Buldan Belediyespor, Çal Belediyespor, Çardak Belediyespor, Dokuzkavaklarspor, Demirten Merkezspor, Denizli Tekstilspor, Kale Belediyespor, Merkezefendispor, Serinhisarspor, Tavas Birlikspor ve Yeşil Çivril Belediyespor. Bu takımların vereceği 26 haftalık mücadelenin başlama tarihi ile ilgili detaylı çalışmalar is devam ediyor.

HEYECAN DAHA DA ARTACAK

Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, 2016-2017 sezonunun planlamalarının yapılmaya başlandığını açıkladı. “Süper Lig’de bu sezon 14 takım yer alacak” diyen Ceşen, “Denizli amatör futbolu her geçen gün gelişiyor. Bu gelişimle birlikte yeni sezonda Süper Lig’deki takım sayısı artıyor. Geçen sezon başlamadan planlanan çalışmaya göre 2016-2017 sezonunda Denizli Süper Amatör Lig’de 14 takım 26 hafta boyunca mücadele verecek. Ligde son 3 sırada takımlar 1. Amatör Küme’ye düşerken, bu ligden 3 takım Süper Lig’e yükselecek. Bölgesel Amatör Lig’de takımlarımızın durumuna göre Süper Lig’den kaç takımın üst lige çıkacağı belli olacak. Bu değişikliğin ligin kalitesine olumlu katkı sağlayacağını düşünüyorum. Denizli ASKF yönetimi ve Futbol İl Temsilciliği birlikte 2016-2017 sezonunun planlamasını hazırlıyor. Bu konudaki karar netleştikten sonra bu konu kamuoyuna aktarılacak. Ben tüm takımlara şimdiden başarılar dilerim” dedi.

feyyaz cesen