Merkezefendi sınırları içerisinde faaliyet gösteren 60 amatör spor kulübüne 400 Bin TL’lik spor malzemesi desteği sağlandı. Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Feyyaz Ceşen, “Amatörlerimizi her zaman yanında olan Merkezefendi Belediyesi’ne teşekkür ederim” dedi.

Merkezefendi Belediyesi’nden amatör kulüplere malzeme desteği. Akkonak Dr. Samim Gök Sahası’nda gerçekleştirilen etkinliğe MerkezefendiKaymakamı Dr. Adem Uslu, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcıları Fatma Atıcı Bakcan ile Fatih Coşkun, Merkezefendi Halk Eğitim Müdürü Turan Genç, Merkezefendi Belediye Meclis Üyeleri, Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yönetim kurulu üyeleri, Futbol İl Temsilcisi Yaşar Kaçar, Türkiye Futbol Antrenörler Derneği yöneticileri, amatör spor kulüpleri yöneticileri ve sporcuları katıldı.

DERMAN OLMAYA ÇALIŞIYORUZ

Projenin amacına ulaşmasından dolayı mutlu olduğunu belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, her zaman amatör spor kulüplerinin yanında olacaklarını söyledi. Başkan Doğan, “Göreve geldiğimiz günden bu yana spora destek veriyoruz. Kulüplerimizin sıkıntısını biliyoruz. Birçok kez kulüplerle bir araya geliyoruz. Yerel yönetimler olarak sıkıntılarınıza derman olmaya çalışıyoruz. Özellikle salgın döneminde mali anlamda sorun yaşıyorsunuz. Bizler de bu noktada malzeme sıkıntısı çekmeyin, bir arayış içerisinde olmayın, bütçenizi başka yerlerde kullanın diyerek, sizi rahatlatmak adına bu yıl da destek vermeye çalıştık. Bu sene geçen seneden bir farkı var. Bizden talep edilen neyse, ihtiyaç neyse onları kulüplerimize vereceğiz. Projenin bu doğrultuda amacına ulaşmasından dolayı çok mutluyum. 60 tane kulübe 400 Bin TL’lik malzeme desteği yapıyoruz. Ama bu yetmez. Sizlerin emekleri çok fazla. Lojistik anlamda da yetki ve sorumluluğumuzda destek oluyoruz. Sizler, spora destek olun, gençlere sahip çıkın, çocuklarımız sporla büyüsün” dedi.

“EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM” 

İşin yükünü amatör spor kulüplerinin çektiğini söyleyen Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu ise, “Spor, özellikle gençliğin hem zihinsel hem de bedensel olarak iyi yetişmesi, geleceğe hazırlanması, milleti oluşturan fertlerin sağlam bir kafa ve vücut yapısıyla ruh haliyle yarınlara hazırlanması noktasında en önemli eğitim araçlarından birisidir. Sporun yükünü hem dünyada hem de Türkiye’de amatör spor kulüpleri çekiyor. Bütün amatör spor kulüp yöneticilerimizi tebrik ediyor, kendilerine teşekkür ediyorum. Bugün MerkezefendiBelediyemiz 60 amatör spor kulübümüze destek oluyor. Emeği geçen herkese, bütün belediye yöneticilerine teşekkür ediyorum” dedi. Amatör Spor Kulüplerine yapılan malzeme destek programında, malzemelerden ay yıldız yapıldı.

CEŞEN’DEN TEŞEKKÜR

Sağlık sorunları nedeniyle malzeme dağıtım törenine katılamayan Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Feyyaz Ceşen, yapılan malzeme yardımının önemine değindi. Denizli’deki amatör kulüplerin yerel yönetimlerin desteği konusunda şanslı olduklarını ifade eden Başkan Ceşen, “Hem Büyükşehir Belediyemiz, Pamukkale Belediyemiz ve Merkezefendi Belediyemiz hem de taşra ilçe belediyelerimiz imkanları dahilinde tüm kulüplerimize desteklerini esirgemiyor. Bu nedenle tüm başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Biz büyük bir aileyiz ve bu aileye verilen her destek büyük öneme sahip. Gençlerimizin futbolla tanışıp, spor disiplini ve yaşamı ile daha sağlıklı birey olarak gelişmesinde kulüplerimizin verdiği emekler çok kıymetli. Kulüplerde fedakarca yöneticilik yapan futbol adamları maddi manevi tüm imkanlarını gençler için seferber ediyor. Kulüplerde görev yapan değerli yöneticiler bu tür yardımlarla desteklenmiş oluyor. Merkezefendi ilçemizde bulunan 60 kulübümüze yaklaşık 400 bin TL’lik malzeme yardımı yapan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’a kulüpler adına teşekkür ediyorum” dedi.