Bolu’da oynanan 2017-2018 sezonu U15 Türkiye Şampiyonası Final birincisi Konya Karakartallar Spor oldu.

Bolu’da oynanan 2017-2018 sezonu U15 Türkiye Şampiyonası Final birincisi Konya Karakartallar Spor oldu.

U15 kategorisinde 71 ilde 1435 takım arasından illerde dereceye giren 118 takımın katılımı ile başlayan şampiyona 20-21 Haziran 2018 tarihlerinde Bolu’da oynanan yarı final ve final müsabakaları ile sonuçlandı.

Oynanan final müsabakalarını Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Belediye Başkanı Alaattin Yılmaz, TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi ve TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez, Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin Ertem, TASKK Genel Başkan Vekili Adnan Ersan, Genel Sekreter Abdullah Albunar, Genel Başkan Yardımcıları Şener Aydın, Remzi Ay, Bursa ASKF Başkanı Osman Kılıç, Bolu ASKF Başkanı Zekeriya Gökmen, Zonguldak ASKF Başkanı Kemal Demir, İstanbul ASKF Genel Sekreteri Ali Muhammed Tanrıyaşükür, Bolu, Bursa, İstanbul, Samsun ve Zonguldak ASKF Yönetim Kurulu Üyeleri ve Futbol İl Temsilcileri, TFF Samsun Bölge Müdürü İbrahim Güven birlikte izledi.

Bolu Atatürk Stadı’nda oynanan final müsabakasının normal süresi 1-1 beraberlikle sonuçlandı. Penaltı atışlarında 9-8 galip gelen Konya Karakartallar Spor Türkiye birincisi olurken, İstanbul Kartalspor Türkiye ikincisi oldu. Normal süresi 2-2 berabere biten Samsun Atakum Belediyespor – Bursa Arabayatağıspor müsabakasında da penaltı atışlarında 5-4 Atakum Belediyespor üstünlüğü elde ederek Türkiye üçüncüsü, Arabayatağıspor Türkiye dördüncüsü oldu.

Bolu’da düzenlenen organizasyona katkıları nedeniyle Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin Ertem’e, Bolu ASKF Başkanı Zekeriya Gökmen’e, Bolu Futbol İl Temsilcisi Cemalettin Metin’e ve Bolu İl Hakem Kurulu Başkanı Arif Ergün’e TFF’nin hazırlamış olduğu teşekkür plaketleri TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi ve TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez tarafından verildi. Bolu ASKF’nin hazırlamış olduğu teşekkür plaketi de Ali Düşmez’e sunuldu.

Dereceye giren takımlara kupa ve madalyalarını Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Belediye Başkanı Alaattin Yılmaz, TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi ve TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez ve Boluspor Kulübü Başkanı Necip Çarıkçı törenle verdi.