2015 – 2016 sezonu U17 Türkiye Şampiyonası 1. Kademe müsabakaları 75 ilden 124 takımın katılımıyla 6’şar takımlı 15 grupta 31 Mart -03 Nisan 2016 ve 6’şar takımlı 3 grupta 01-04 Nisan 2016 tarihlerinde, 4’er takımlı 4 grupta ise 01 – 03 Nisan 2016 olmak üzere toplam 22 grup merkezinde oynanacak.

İstanbul, Tekirdağ (Çorlu), Bursa, Düzce, Çanakkale, Bilecik, Eskişehir, Manisa, Muğla, Denizli,  Konya, Zonguldak, Bartın, Nevşehir, Yozgat, Tokat, Giresun, Artvin, Gaziantep, Adıyaman, Malatya ve Bingöl grup merkezlerinde oynanacak 1. kademe müsabakaları sonunda grup birincisi olacak 22 takımın katılımıyla 2. kademe müsabakaları 4 merkezde oynanacak. 2. Kademe müsabakaları sonunda gruplarında birinci olan 4 takım final müsabakalarına katılmaya hak kazanacak.

        
TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU
2015 – 2016 SEZONU
    U17 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 1.KADEME STATÜSÜ
1-  2015 – 2016 sezonu U17 Türkiye Şampiyonası 1. Kademe Müsabakaları 75 ilden 124 takımın katılımı ile 6’şar takımlı 15 grupta 31 Mart – 03 Nisan 2016 ve 3 grupta 01-04 Nisan 2016 tarihlerinde, 4’er takımlı 4 grupta ise 01 – 03 Nisan 2016 tarihlerinde olmak üzere 22 tarafsız grup merkezinde oynanacaktır.
Birinci Kademe müsabakalarına aynı ilden birden fazla takımın katılması halinde, takımların hangi grup merkezlerine gideceğinin belirlenmesi için ilin ASKF Başkanı, TÜFAD Şube Başkanı ve Futbol İl Temsilcisi ile ilgili takımların birer temsilcilerinin katılacağı kendi illerinde düzenlenecek toplantıda kura çekimi yapılacak ve buna ait imzalanacak tutanak en geç 23 Mart 2016 Çarşamba günü saat 17.00’ ye kadar Türkiye Futbol Federasyonu’nun (0312 473 46 20 ) nolu faksına gönderilecektir.
2-   İkinci Kademe müsabakaları, Birinci Kademede grup birincisi olan 22 takımın katılımıyla 6 takımlı 3 ve 4 takımlı 1 grupta olmak üzere 4 grupta oynanacaktır.
Final müsabakaları ise İkinci Kademede grup birincisi olan 4 takımın katılımıyla eleme usulüyle oynanacaktır.
3- Birinci Kademe müsabakalarına katılan her takımımıza Federasyonumuzca 1.200 TL tutarında katkı payı verilecektir. Katkı payları, takımlar müsabakalardan sonra Ek: 1’de örneği görülen dilekçelerini Futbol Federasyonuna gönderdikten sonra kulüp adına açılmış olan banka hesaplarına gönderilecektir. Kulüpler katkı payı ücretlerini en geç 30 Eylül 2016 tarihine kadar alabileceklerdir. Bu tarihe kadar katkı payı dilekçelerini gönderip paralarını talep etmeyen kulüplere bu tarihten sonra ödeme yapılmayacaktır.
Müsabakalara gelmeyen, müsabakaları tamamlanmadan grup merkezinden ayrılan, sahte sporcu oynattığı tespit edilen ve müsabakalarda olay çıkartan takımlara katkı payı ödenmeyecektir.
4-   Grup Merkezlerindeki müsabakalarla ilgili teknik toplantı ve kura çekimi müsabakalardanbir gün önce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü veya görevlendireceği Şube Müdürü, TFF Bölge Müdürü, ASKF Başkanı, Futbol İl Temsilcisi, TÜFAD Şube Başkanı, İl Hakem Kurulu Başkanı, TFFHGD Şube Başkanı ve Saha Komiserleri Derneği Şube Başkanı ile kulüplerin birer temsilcilerinin katılımıyla ASKF’ler tarafından daha önce belirlenip ilgili kişi, kurum ve takımlara bildirilen yerde yapılıp imzalı tutanak en geç saat 18.00’e kadar TFF Amatör İşler Müdürlüğü’nün faksına gönderilecektir.
5-               6 TAKIMLI GRUP MERKEZLERİNDE KURA ÇEKİMİ, MÜSABAKA FİKSTÜRÜ VE
                    GRUP BİRİNCİSİNİN BELİRLENMESİ
Altı takımlı grup merkezlerinde takımlar 3’er takımlı 2 gruba ayrılacaktır. Öncelikle aynı ilden 2’şer takımla katılan takımların (A ve B) gruplarında ayrı ayrı yer almaları için kura çekimi yapılacak. Daha sonra gruplara tek takımla katılan illerin takımlarının (A ve B) gruplarının hangisinde yer alacağının kura çekimi yapıldıktan sonra müsabakalar, aşağıda yazılı fikstüre göre tek devre lig ve puan usulüne göre oynanacaktır.
3 Takımlı Grupların Müsabaka Fikstürü
3 takımlı grupta yer alan takımlar kura ile 1, 2,  3 numaraları çekerler.
                             1. GÜN                             2. GÜN                       3. GÜN
                             1 – 2                                  3 – 1                          2 – 3
Birinci müsabakanın berabere bitmesi halinde yukarıda yazılı fikstür aynen uygulanacaktır.
Birinci müsabaka berabere bitmez ise, ikinci müsabaka birinci müsabakanın mağlubu ile (BAY) kalan takım arasında oynanır.
– Üçüncü müsabaka, birinci müsabakanın galibi ile (BAY) kalan takım arasında oynanacaktır.
– Üç gün süresince tek devreli lig ve puan usulüne göre oynanan 3 takımlı grup müsabakaları sonunda 2 veya 3 takım arasında puan eşitliği olduğu takdirde, genel averaja bakılmaksızın eşitliğin söz konusu olduğu takımlar arasında uzatma yapılmaksızın penaltı atışları ile grup birincisi belirlenir.
6 Takımlı Gruplarda Grup Birinciliği Müsabakası
–          Altı takımlı gruplarda üç gün süresince tek devreli ligve puan usulüne göre oynanacak müsabakalar sonunda (A ve B) gruplarında birinci olacak iki takım ertesi gün eleme usulüne göre grup final müsabakası oynayarak grup birincisi belirlenecektir. Bu müsabakanın normal süresinin beraberlikle bitmesi halinde uzatma yapılmaksızın direk penaltı atışları ile grup birincisi belirlenecektir. Penaltı atışları müsabaka başında verilen, müsabaka isim listesinde bulunan ihraç cezası görmemiş ve oyundan alınmamış, müsabaka bitiminde oyunda olan oyuncular tarafından atılır.
6-                          5 TAKIMLI GRUP MERKEZLERİNDE KURA ÇEKİMİ, MÜSABAKA FİKSTÜRÜ VE
GRUP BİRİNCİSİNİN BELİRLENMESİ
       Beş takımlı grup merkezinde veya altı takımlı grup merkezinde müsabakalara bir takım katılmadığı takdirde takımlar ( A ve B) grubu olmak üzere 2 ve 3’er takımlı iki gruba ayrılır. (Aynı ilden 2 takım varsa önce bu takımlar A ve B grubuna ayrılır.) 2 takımlı grupta yer alan takımlara eleme usulüne göre iki müsabaka yaptırılacak olup her iki müsabaka sonunda puan ve averaj eşitliği halinde ikinci maçın sonunda penaltı atışları ile kazanan takım belirlenecektir. Penaltı atışları müsabaka başında verilen, müsabaka isim listesinde bulunan ihraç cezası görmemiş ve oyundan alınmamış oyuncular tarafından atılır. 3 takımlı grupta yer alan takımlar 3’lü grupların müsabaka fikstürüne göre tek devre lig ve puan usulüne göre müsabakalarını oynayarak grup birincisi belirlenir.
 
5 Takımlı Gruplarda Grup Birinciliği Müsabakası
–          Beş takımlı gruplarda oynanan müsabakalar sonunda (A ve B) grubunda birinciliği elde edecek iki takım ertesi gün eleme usulüne göre grup final müsabakası oynayarak grup birincisi belirlenecektir. Bu müsabakanın normal süresinin beraberlikle bitmesi halinde uzatma yapılmaksızın direk penaltı atışları ile kazanan takım belirlenecektir. Penaltı atışları müsabaka başında verilen, müsabaka isim listesinde bulunan ihraç cezası görmemiş ve oyundan alınmamış, müsabaka bitiminde oyunda olan oyuncular tarafından atılır.
7-                4 TAKIMLI GRUP MERKEZLERİNDE KURA ÇEKİMİ, MÜSABAKA FİKSTÜRÜ VE
GRUP BİRİNCİSİNİN BELİRLENMESİ
 4 takımlı grupta yer alan takımlar kura ile 1, 2, 3, 4 numaraları çekerler.
            1. GÜN                                   2. GÜN                                   3. GÜN
            1 – 4                                       4 – 2                                       1 – 2
            2 – 3                                       3 – 1                                       3 – 4
4 takımlı gruplarda müsabakalar yukarıdaki fikstüre göre tek devreli lig ve puan usulüne göre oynanır. Müsabakalar sonunda en fazla puana sahip olan takım grup birincisi olur.
4 takımlı grup merkezine bir takım katılmadığı takdirde, 3 takımlı grupların müsabaka fikstürü uygulanır.
 
8- U17 Türkiye Birinciliği müsabakalarında 1999 ve daha sonra doğmuş olan futbolcular oynayabilirler. Profesyonel takımı olan kulüplerin yaşları uygun olan profesyonel futbolcuları U17 müsabakalarında oynayabilirler.
 
9-  Müsabakaların süresi 2 x 40 = 80 dakikadır. U17 kategorisinde yedek oyuncu sayısı 7, oyuncu değişikliği sayısı 5’dir.
10- GRUP MÜSABAKALARINDA PUANLARI EŞİT OLAN TAKIMLARIN DERECELERİNİN BELİRLENMESİ:
 
Türkiye Şampiyonalarında tek devreli lig usulüne göre oynanan 3 ve 4 takımlı grup müsabakalarında, takımların puanlarının eşitliği halinde derecelerin belirlenmesinde, Futbol Müsabaka Talimatı’nın 9. Maddesinin uygulaması aşağıda belirtilen esaslar doğrultusundadır.
a)      3 takımlı grupta aynı puana sahip 2 veya daha fazla takım olduğunda;
I-3 takımlı grupta puan eşitliği 2 takım arasında ise, genel averaja bakılmaksızın eşitliğin söz konusu olduğu 2 takım arasında penaltı atışları ile grup birincisi belirlenir.
Eşitlik 3.gün müsabaka oynayan iki takım arasında ise bu maçın hakemi tarafından müsabakadan hemen sonra uzatma yapılmaksızın penaltı atışları yaptırılarak sonuca ulaşılır. Eşitlik 3 takımlı gruplarda BAY olan takımı da ilgilendirebileceği için bu tür bir olasılığı bekleyen takım grubunda oynanacak son maçın bitiminde statta bulunmak zorundadır. Müsabakanın sonunda eşitlik müsabaka oynayan takımlardan biri ile BAY takım arasında söz konusu olursa, oynanan müsabakanın hakemi, kısa bir süre aranın ardından bu iki takıma penaltı atışları yaptırarak sonuca ulaşılır.
II-3 takımlı grupta puan eşitliği 3 takım arasında ise, genel averaja bakılmaksızın eşitliğin söz konusu olduğu 3 takım arasında eleme usulü penaltı atışları ile grup birincisi belirlenir. Eşitlik 3.gün BAY olan takımı da ilgilendireceği için bu tür bir olasılığı bekleyen takım grubunda oynanacak son maçın bitiminde statta bulunmak zorundadır. 3.gün müsabakasının bitiminde 3 takım arasında kura çekilir. 1 ve 2’yi çeken takımların galibi ile 3’ü çeken takım penaltı atışı yaparak grup birincisi belirlenir.
Tek devreli lig usulüne göre oynanan 3 takımlı gruplarda penaltı atışları ister 3.gün oynanan müsabakanın takımları arasında yapılsın, ister BAY olan takım penaltı atışı yapsın takımlar müsabaka hakemine Sporcu Bilgi Formunda bulunan ihraç cezası almayan futbolculardan 11 kişilik müsabaka isim listesi verir.
b)     4 takımlı grupta aynı puana sahip 2 veya daha fazla takım olduğunda;
I- 4 takımlı grupta eşitlik 2 takım arasında ise, bu 2 takımın kendi aralarında oynadıkları müsabakadaki puan üstünlüğüne bakılarak birinci belirlenir. Bu müsabaka beraberlikle sonuçlanmışsa, bu 2 takım arasında penaltı atışları ile grup birincisi belirlenir.
II-   4 takımlı grupta puan eşitliği 3 takım arasında olduğunda bu takımların kendi aralarında oynadıkları müsabakalardaki averaja ve genel gol averajın bakılmaksızın puanları eşit bu 3 takım arasında penaltı atışları yapılarak grup birincisi belirlenir. Penaltı atışları için kura çekilir. 1 ve 2’yi çeken takımlar öncelikle penaltı atışı yapar. Bu takımların galibi ile 3’ü çeken takım penaltı atışı yapar. Eşitlik 4 takım arasında olduğunda 1 ve 2’yi çeken takımlar ile 3 ve 4’ü çeken takımlar penaltı atışı yapar. Galip gelen takımlar arasında yapılacak penaltı atışları ile sonuca ulaşılır. Eşitliğin 4 takımlı gruplarda her iki müsabakanın sonucuna göre oluşabileceği dikkate alınarak Tertip Komitesi aynı gün penaltı atışlarının hangi sahada ve hangi saatte yapılacağını kulüplere müsabakalar öncesi duyurur.
4 takımlı gruplarda eşitlik 2 veya daha fazla takım arasında oluyorsa penaltı atışları Sporcu Bilgi Formunda bulunan ihraç cezası almamış 11 kişilik futbolcu listesi, penaltı atışı yapılmak üzere müsabaka hakemine verilir.
 
a ve b fıkralarında belirtilen puan eşitliği durumlarında, penaltı atışı yapacak takımlarda oyuncu değişikliği sonucu oyundan çıkan oyuncularda penaltı atacak futbolcular listesine dahil edilebilir.
 
11- Müsabakalarda Futbol Müsabaka, Amatör Futbolcu Lisans ve Transfer, Futbol Disiplin Talimatları ile 2015 – 2016 Futbol Sezonu Amatör Futbol Liglerinde Uygulanacak Esaslar ve Beynelmilel Oyun Kuralları uygulanacaktır.
        
            12-  Grup Müsabakalarında Futbolcuların lisanslarının ibraz edilmesi zorunludur. Lisanslarını ibraz edemeyen takımların müsabakaları hakem tarafından oynatılmaz. Bir itiraz halinde Federasyon Temsilcileri futbolcuların kimlik kartlarını (Nüfus cüzdanı veya pasaport) isteyebilir. Kimlik kartı ibraz edilmemesi halinde müsabaka oynatılır ama isim listesini imzalayan yönetici Disiplin Kuruluna sevk edilir. Grup müsabakalarının sonunda itiraz edilen futbolcuların lisanslarına el konulur. Amatör İşler Müdürlüğüne gönderilen lisans ve itiraza neden olan futbolcuların kimlik belgesinin Amatör İşler Müdürlüğüne ibraz edilmesinin ardından yapılan inceleme sonucu itiraz karara bağlanır.
   13- Müsabakaya katılan tüm takımlar Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Müdürlüklerinden temin edecekleri yönetici, antrenör ve futbolcu bilgilerini içeren BİLGİ FORMU’nu iki nüsha olarak doldurarak bağlı oldukları Bölge Müdürlüğüne onaylattıracaklardır. Kulüpler onaylattıkları sporcu bilgi formlarının bir nüshasını bağlı oldukları Bölge Müdürlüklerine, bir nüshasını da lisanslarla birlikte grup müsabakasını oynayacakları birinci kademe müsabakalarının teknik toplantısında Federasyon Temsilcilerine vereceklerdir.
 
 14- Hakem tarafından kırmızı kart gösterilerek oyundan ihraç edilen futbolcular ile oyundan ihraç edilen yönetici ve antrenörler idari tedbirli olup haklarında gerekli işlem yapılmak üzere bilahare Amatör Futbol Disiplin Kuruluna sevk edilirler. Müsabakalarda oyun kurallarının ihlali nedeniyle hakem tarafından kırmızı kartla oyundan ihraç edilen futbolcularla, iki sarı kartlık eylemi nedeniyle oyundan ihraç edildiği hakem raporunda yazılı olan futbolcular ihraç edildikleri müsabakadan sonraki ilk resmi maçtan sonra takımlarında oynayabilirler. Bu durum Federasyon Temsilcisi tarafından ilgili kulüplere yazılı olarak bildirilir.
 
15- Grup müsabakalarına mazeretsiz olarak katılmayan, grup merkezinde kura çekimi yapıldıktan sonra tayin ve ilan olunan saatte müsabakaya gelmeyen veya müsabakayı terk eden anlaşmalı müsabaka yapıldığı TFF’ce karara bağlanan, lisans sahteciliği yapıldığı ve başkasına ait lisansla bir başka futbolcunun oynatıldığı tespit edilen takım hakkında Futbol Müsabaka Talimatı hükümleri uygulanmakla birlikte ayrıca bu takımlar bir sonraki yıl U17 Türkiye Şampiyonasına katılamazlar. (Mazeretleri nedeniyle grup müsabakalarına katılamayacağını bildiren ve bu mazeretleri Federasyonca uygun görülen takımlar hariç)
 
16- Türkiye Şampiyonları müsabakalarında Federasyonca sahaya giriş kartı verilen yönetici, teknik direktör, teknik sorumlu veya antrenör müsabaka isim listesini bizzat imzalayarak müsabaka hakemine verirler. Amatör futbol müsabakalarında takım kaptanı veya futbolcu müsabaka isim listesini imzalayamaz. Saha içi giriş kartı bulunmayan veya müsabaka gününde cezalı olan yönetici, teknik direktör, teknik sorumlu veya antrenör isim listesini imzalayamaz. Müsabaka isim listesini imzalayacak yetkili bulunmaması halinde müsabaka hakem tarafından oynatılmayacaktır.
Türkiye şampiyonalarında herhangi bir yaş kategorisinde müsabaka isim listesini imzalayan yönetici veya teknik kişi, oyun sırasında hakem tarafından ihraç edildiği takdirde, yedek kulübesinde imza yetkisi olan bir başka yönetici veya teknik sorumlu yok ise müsabakanın devam eden bölümünde ve aynı grupta oynanacak diğer maçlarda oyuncu değişikliği kartını ve müsabaka isim listesini takım kaptanı imzalayabilir.
17-  Müsabaka müddeti dışındaki (Müsabakadan önce, devre arası ve müsabakadan sonra) eylemleri nedeniyle yönetici, antrenör, futbolcu ve diğer ilgililere grup merkezindeki Federasyon Temsilcileri İDARİ-TEDBİR koyma yetkisine sahiptirler. İDARİ-TEDBİR konulanlar tedbir tarihinden sonraki müsabakalarda takımlarında yer alamazlar ve bilahare Amatör Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edilirler.
18- Müsabaka anında, devre arası ve müsabaka sonrası takımlardan birinin, rakip takımın bir veya birkaç futbolcusunun başkasına ait lisansla oynadığına dair bir itirazı olduğunda,bu kişi veya kişilerin kimlik tespiti yapılması zorunlu olup fotoğrafı müsabaka hakemi ile birlikte çekilir. Bu işlemlerin yapılmasında ilgili kulüp yöneticileri yardımcı olacaklardır. Kimlik tespiti yaptırmaktan ve fotoğraf çektirmekten kaçınıldığı takdirde bu durum müsabaka hakemi ve Federasyon Temsilcileri tarafından rapor edilir. Müsabaka sonrası bu itiraz Federasyon Temsilcilerinin incelemesi sonucu karara bağlanır. Sahte oyuncu oynatan kulüplerle ilgili resmi itirazlarda, itiraz eden kulüplerin ellerinde sahteciliği belgeleyen resim, görüntü vb. bilgileri müsabakaların tamamlanmasından sonra TFF’ye ulaştırdıklarında itiraz dikkate alınır.
 
19- Müsabakalara katılan takımlar yapacakları itirazlar için Futbol Müsabaka Talimatı hükümleri gereğince 200 TL. depozitoyu süresinde Türkiye Futbol Federasyonu’nun Türkiye Garanti Bankası A.Ş 1.Levent Ticari Şube Müdürlüğü 186-6297253 no.lu hesabına (İBAN NO: TR62 00062000 1860 0006 2972 53) yatırmak zorundadırlar. İtiraz ile ilgili belgeler ile depozito makbuzunun ibraz edilmemesi halinde itirazlar işleme konulmaz.
20-  Müsabaka anında, devre arası ve müsabakanın bitiminde takımların birinin, rakip takımının bir veya birden çok futbolcusunun, başkasına ait lisansla oynadığına, lisansta tahrifat yapıldığına v.b. konularda yazılı bir itiraz yaptığında yatırmaları gereken depozito miktarı olan 200 TL.’yi her futbolcu için ayrı ayrı yatırmaları gerekir.
         Örneğin; 3 futbolcu için itiraz yapan takım 200 TL x 3 = 600 TL. depozito yatıracaktır.
21-  Müsabakaların çim veya sentetik yüzeyli çim sahalarda oynanabileceği göz önüne alınarak takımların her iki saha içinde uygun ayakkabı getirmeleri gerekmektedir.
    Müsabakalarda kulüpler biri açık, biri koyu renkte veya farklı dizaynda iki takım forma getirmek zorundadır. Forma, şort, kaleci kazağı ve tozluk örnekleri teknik toplantıya getirilecek, yapılacak eşleşmeye göre karşılaştırılacak ve belirlenen örnek müsabakada kullanılacaktır.
  22- Türkiye Şampiyonası müsabakalarında görevlendirilecek Hakem ve Gözlemcilere ödenecek ücretler Türkiye Futbol Federasyonunca AFYS sistemi üzerinden ödenecektir.
      
23- Müsabakalarda görevlendirilecek temsilci ve personel ücretleri Türkiye Futbol Federasyonunca ücret bordrolarını düzenleyip gönderen ilgili kuruluşun banka hesabına gönderilir.  Aynı sahada üst üste oynanan iki müsabakaya bir seans ücreti ödenir. Sağlık Görevlisi ve Saha Komiserleri bu hükmün dışında olup onlara her maça bir seans ücreti ödenir. Federasyon temsilcilerinin görev ücretleri günlük iki seans ücretidir. Görevli personel sayısı Federasyon Temsilcileri dahil 10’u geçemez.
 … TÜM TAKIMLARIMIZA BAŞARILAR DİLERİZ ….
 
 
 
 
EK: 1
(………………………………………..…………….…………..……………..)
Kulüp Adı
TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU
(Amatör İşler Müdürlüğüne)
ANKARA
            2015 – 2016 Sezonu U17 Türkiye Şampiyonası 1. Kademe  Müsabakalarına ……………………………… Grup Merkezinde katıldık.
            Kulübümüze Türkiye Futbol Federasyonunca verilecek olan 1.200 TL. 1. Kademe Müsabakalarına katılım katkı  payı bedelini kulübümüz adına açılmış olan ……………………………………………………….. Bankası …………………………………………. Şubesi ……………………………………………………………. IBAN No’lu hesaba havale edilmesini arz ederim.
            Saygılarımızla.
                                                                                                          Kulüp Yetkilisi
                                                                                     Adı – Soyadı
                                                                                                               Görevi
                                                                                                         Tarih-Kaşe-İmza
 
 
 
 
Kulüp İrtibat Telefonu: ………….………..…………..
NOT: Bu dilekçe spor kulübünün başlıklı kağıdına yazılacaktır. Banka hesap numarası kesinlikle kulüp adına açılmış olmalıdır.
Amatör İşler Müdürlüğü Fax: 0 312 473 45 01
GRUP
NO
GRUP MERKEZİ
VE
TARİHLERİ
                           TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU
2015 – 2016 SEZONU U17 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 1. KADEME MÜSABAKALARI
GRUP MERKEZLERİ, TARİHLERİ VE MÜSABAKALARA KATILACAK İLLER
 
1
 
       İSTANBUL
01-03 NİSAN 2016
İSTANBUL
(İST.GENÇLERBİRLİĞİ)
İSTANBUL
(ÇENGELKÖYSPOR)
İSTANBUL
(AVCILAR BLD.SPOR)
İSTANBUL
(BAĞLARBAŞISPOR)
 
 
2
 
TEKİRDAĞ(Çorlu)
31 MART-03 NİS. 2016
İSTANBUL
  (GÖKTÜRK SARAY)
      İSTANBUL
(K.BULVARSPOR)
KOCAELİ
         (  DEMİRSPOR)
KOCAELİ
(HACI HIZIR ŞAFAK)
 
EDİRNE
(EDİRNESPOR)
 
KIRKLARELİ
(LÜLEBURGAZSPOR)
 
3
 
BURSA
31 MART-03 NİS. 2016
İSTANBUL
(AYAZAĞASPOR)
İSTANBUL
         (İKİTELLİSPOR)
İZMİR
(TİRE 1922 SPOR)
İZMİR
(BUCA BLD.SPOR)
 
MANİSA
 
TEKİRDAĞ
(ÇORLUSPOR 1947)
 
4
 
DÜZCE
01-04 NİSAN 2016
İSTANBUL
(BATI TRAKYASPOR)
İSTANBUL
(GÜNYAMAÇSPOR)
KOCAELİ
(DİLOVASI BLD.)
KOCAELİ
(K.MÜRSEL İD.YRD.)
BİLECİK
(BOZÜYÜK İD.YRD.)
SAKARYA
(ADAPAZARISPOR)
 
5
 
ÇANAKKALE
31 MART-03 NİS. 2016
İSTANBUL
(ESENLER ATLETİK)
İSTANBUL
(ZARA EKİNLİSPOR)
BURSA
(ALTINSABANSPOR)
BURSA
(YENİ KARAMANSPOR)
TEKİRDAĞ
(SİTESPOR)
BALIKESİR
(B.Ş. BLD.SPOR)
 
6
 
BİLECİK
01 – 04 NİSAN 2016
İSTANBUL
(İDEALTEPESPOR)
İSTANBUL
(ÇELİKTEPESPOR)
ANKARA
(ANADOLUBEYİ SPOR)
ANKARA
(HACETTEPESPOR)
ESKİŞEHİR
(DSİ BENTSPOR)
YALOVA
(ACARSPOR)
 
7
 
ESKİŞEHİR
31 MART-03 NİS. 2016
BURSA
(ARABAYATAĞISPOR)
BURSA
(COMPONENTASPOR)
KÜTAHYA
         (TERMİKSPOR)
ZONGULDAK
(TAŞKÖMÜRÜSPOR)
KONYA
(KADIKÖYSPOR)
 
AFYONKARAHİSAR
(DİNAR BLD.SPOR)
 
8
 
MANİSA
31 MART-03 NİS. 2016
İZMİR
(ÇİĞLİ BLD. SPOR)
İZMİR
(HİRES GENÇLİKSPOR)
BALIKESİR
(EDREMİT BLD.SPOR)
MUĞLA
(YATAĞANSPOR)
ÇANAKKALE
(BİGASPOR)
DENİZLİ
(TELEKOMSPOR)
 
9
 
MUĞLA
31 MART-03 NİS. 2016
İZMİR
(GÜZELTEPESPOR)
AYDIN
(KUŞADASISPOR)
DENİZLİ
(AKKONAKSPOR)
ANTALYA
(YOLSPOR)
 
MANİSA
 
BURDUR
(YENİ BURDURSPOR)
 
10
 
DENİZLİ
31 MART-03 NİS. 2016
MUĞLA
(TURGUTREİS BLD.)
AYDIN
(NAZİLLİ FENERSPOR)
ANTALYA
(MURATPAŞA BLD.)
KONYA
(KARAKARTALLAR)
 
KÜTAHYA
(E.Ç.DEV.HAST.SPOR)
UŞAK
(TURAN İD. YRD.)
 
11
 
KONYA
31 MART-03 NİS. 2016
ISPARTA
(İL ÖZEL İDARE)
MERSİN
(GÜLNARSPOR)
ADANA
(SEYHAN BLD.SPOR)
HATAY
(HATAYSPOR)
 
NEVŞEHİR
(NEV.GENÇLİKSPOR)
AKSARAY
(AKS.KARADENİZ)
GRUP
NO
GRUP MERKEZİ
VE
      TARİHLERİ
                             TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU
2015 – 2016 SEZONU U17 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 1. KADEME MÜSABAKALARI
GRUP MERKEZLERİ, TARİHLERİ VE MÜSABAKALARA KATILACAK İLLER
 
12
 
ZONGULDAK
31 MART-03 NİS. 2016
SAKARYA
(SAPANCA AKADEMİ)
 
SAKARYA
(ERENLERSPOR)
BOLU
(KIBRISCIKSPOR)
DÜZCE
(SİS YAL.KUZEY YILDIZI)
ÇANKIRI
(ÇERKEŞ BLD.)
BARTIN
(KEMERSPOR)
 
13
        BARTIN
31 MART-03 NİS. 2016
ANKARA
(CEBECİSPOR)
 
ANKARA
(SİNCAN BLD.SPOR)
ZONGULDAK
(DEVREK BLD.SPOR)
SİNOP
(SİNOPSPOR)
KARABÜK
(OVACIK GENÇLİKSPOR)
KASTAMONU
(YOLSPOR)
 
14
 
     NEVŞEHİR
31 MART-03 NİS. 2016
KARAMAN
(BELEDİYESPOR)
NİĞDE
(GENÇLİKSPOR)
KAYSERİ
(K.ŞEKERSPOR)
ADANA
(Ç.OVA BLD.SPOR)
KAHRAMANMARAŞ
(AEL SPOR)
 
GAZİANTEP
(GAZİKENTSPOR)
 
15
 
YOZGAT
31 MART-03 NİSAN 2016
KAYSERİ
(ERKİLETSPOR)
 
KIRŞEHİR
(GENÇLİK HİZ.SPOR)
SİVAS
(DEMİRSPOR)
KIRIKKALE
(MKE MÜHİMMAT)
ÇORUM
(MİM.SİNAN GENÇLİK)
TOKAT
(ERBAASPOR)
 
16
 
 
TOKAT
01-04 NİSAN 2016
YOZGAT
(BOZOKSPOR)
 
SAMSUN
(1930 BAFRASPOR)
GİRESUN
(SANAYİSPOR)
ORDU
(ALTINORDU BLD.)
 
 
 
17
 
GİRESUN
01 – 04 NİSAN 2016
TRABZON
(A.SEBATSPOR)
 
ARTVİN
(İL ÖZEL İDARESPOR)
ERZİNCAN
(GENÇLERGÜCÜSPOR)
GÜMÜŞHANE
(TELEKOMSPOR)
AMASYA
(BELEDİYESPOR)
SAMSUN
(KADIKÖYSPOR)
 
18
 
ARTVİN
31 MART-03 NİS. 2016
TRABZON
(BOZTEPESPOR)
TRABZON
(İDMANOCAĞISPOR)
RİZE
(ÇAYKURSPOR)
ERZURUM
(YOLSPOR)
BAYBURT
(GRUP ÖZEL İDARE)
IĞDIR
(ARASSPOR)
 
19
 
    GAZİANTEP
31 MART-03 NİS. 2016
HATAY
(KARAAĞAÇSPOR)
 
KİLİS
(BELEDİYESPOR)
OSMANİYE
(ÖNDERSPOR)
MERSİN
(TARSUS İD.YRD.)
MALATYA
(SANAYİSPOR)
 
ŞANLIURFA
(KARAKÖPRÜ BLD.)
 
20
 
       ADIYAMAN
01 – 03 NİSAN 2016
MALATYA
(ADAFİ KARTALSPOR)
ŞANLIURFA
(EDESSA 7 YILDIZ)
DİYARBAKIR
(AMED SPORTİF FAAL.)
MARDİN
(KIZILTEPE BLD. SPOR)
 
 
21
 
MALATYA
01-03 NİSAN 2016
GAZİANTEP
(ŞEHİT KAMİL BLD.)
ADIYAMAN
(ÇINARSPOR)
BİNGÖL
(BLD.YAŞAMSPOR)
DİYARBAKIR
(DSİ SPOR)
 
 
22
 
        BİNGÖL
31 MART-03 NİS. 2016
AĞRI
(GENÇLERBİRLİĞİ)
VAN
(B.Ş. BLD. SPOR)
MUŞ
(İDMANYURDUSPOR)
BATMAN
(TEİAŞ GENÇLİKSPOR)
BİTLİS
(GENÇLİKSPOR İL MÜD.)
 
ELAZIĞ
(İL ÖZEL İDARESPOR)