Zonguldak’ta oynanan 2017-2018 sezonu U17 Türkiye Şampiyonası Final birincisi Bursa İnegölspor oldu.

U17 kategorisine 75 ilden 1548 takım arasından illerde dereceye giren 127 takımın katılımı ile başlayan şampiyona, 30 Haziran – 1 Temmuz 2018 tarihlerinde Zonguldak’ta oynanan yarı final ve final müsabakaları ile sonuçlandı.

Zonguldak Kemal Köksal Stadı’nda oynanan final müsabakasında 4 – 1 üstünlük sağlayan İnegölspor Türkiye Birincisi olurken, Adana Seyhan Belediyespor Türkiye İkincisi oldu. Üçüncülük müsabakasında ise Sakarya Harbişspor’u 4 -1 yenen Samsun Atakum Belediyespor Türkiye Üçüncüsü oldu.

Zonguldak’ta düzenlenen organizasyona katkıları nedeniyle Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel’e, Zonguldak ASKF Başkanı Kemal Demir’e, Zonguldak Futbol İl Temsilcisi Metin Malkoç’a ve Zonguldak İl Hakem Kurulu Başkanı Evren Atış’a TFF’nin hazırlamış olduğu teşekkür plaketleri TFF Genel Sekreter Yardımcısı Adnan Ersan tarafından verildi.

Dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı ve Zonguldak Kömürspor Kulübü Başkanı Süleyman Caner tarafından verildi.