Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası’nda grup müsabakaları, 26 grupta 92 kulübün katılımı ile tamamlandı.

Karşılaşmalar sonucunda gruplarında ilk sırayı alan Ağrı Aile ve Sosyal Politika Gençlik ve Spor, Van Yol Spor, Nusaybin Gençlik Spor, Gazikentspor, Kahramanmaraş Anadolu Gençlik Spor, Tavla Gençlik Spor, Kayseri Gençlerbirliği, Adanagücü, Konya İdmanyurdu Spor, 1207 Antalya Döşemealtı Bld. Spor, Horozkent Spor, 7 Eylül Gençlik ve Spor, Ağaköyspor, Konak Bld. Spor, Soma Zafer Spor, Akdeniz Nurçelik Spor, Kocaeli Bayan Futbol Kulübü, Fatih Vatan Spor, Beşiktaş A.Ş, Dudullu, Karadeniz Ereğli Belediye Spor, Fomget Gençlik ve Spor, Gülizar Hasan Yılmaz GSS Lisesi, Soyaspor Gençlik, Erzincan Gençler Gücü Spor ve Rize Yeşil Çay Spor takımları bir üst tura yükseldi.

Şampiyona, grup müsabakaları öncesi açıklanan eşleşmelere göre devam edecek ve eleme turları sonucunda 8 takım Türkiye Finallerine kalacak.

Eleme turu müsabakaları bölgesel olarak, 21 ve 23 Nisan tarihlerinde TFF tarafından açıklanacak merkezlerde oynanacak. Müsabakaların (35 dakika x 2 devre) eşitlikle bitmesi halinde uzatma süreleri (10 dakika x 2 devre) ve seri penaltı atışları bir üst tura çıkacak takımın belirlenmesini sağlayacak.

Müsabakaların hangi il ve sahalarda oynanacağı Nisan ayının ilk haftası www.tff.org’dan duyurulacak.

Eleme turu eşleşmeleri için tıklayınız…