Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yönetimi olağan toplantısında önemli bir karara imza attı. Bazı kulüplerin “Olağanüstü genel kurul” isteklerinin yer aldığı dilekçeleri incelemeye alan yönetim kurulu, olağanüstü genel kurul kararını oybirliği ile reddetti. ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, “ASKF’nin olağan genel kurulu 2017 yılının haziran ayında yapılacak” dedi.

Denizli amatör futbol camiasında bir süredir gündemde olan “Olağanüstü genel kurul” konusunda Denizli ASKF yönetimi kararını verdi. Başkan Feyyaz Ceşen başkanlığında toplanan yönetim kurulu, 27 kulübün yöneticilerinin imzasıyla ASKF’ye ulaşan dilekçeleri incelemeye aldı. 30 Mayıs 2016’da ulaşan bu dilekçelerden 11’i kulüp yetkilileri tarafından geri çekildi. Yapılan detaylı incelemeden sonra olağanüstü genel kurul istemi, ASKF tüzüğünün 12. Maddesinin 2. bendinde belirtilen 5’de 1 çoğunluğa ulaşılamaması ve statüye uygun başvuru yapılmaması nedeniyle reddine, bu kararın olağanüstü genel kurul talebinde bulunan kulüplere iadeli taahhütlü olarak bildirilmesine oy birliği ile karar verildi. Böylece ASKF’de olağanüstü genel kurul konusu bir karara bağlanmış oldu.

“GENEL KURUL 2017 YILI HAZİRAN AYINDA”

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, 27 kulüpten gelen talebi yönetim kurulunda değerlendirdiklerini ve talebin reddine oybirliği ile karar verdiklerini söyledi. “Kulüplerin talebi bizim için çok değerli” diyen Ceşen, “Olağanüstü genel kurul konusunda kurallar açık. Tüzüğümüze göre biz de olağanüstü genel kurula gitme şartlarının oluşmaması nedeniyle bu talebi oybirliği ile reddettik. Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun olağan genel kurulu 2017 yılının Haziran ayında yapılacaktır. Biz yönetim olarak bugüne kadar olduğu gibi amatörlerin sadece bugünü değil yarını için çalışmaya devam edeceğiz. Amatörler olarak biz büyük bir aileyiz ve bu aileye hizmet etmek bizim için büyük gurur” diye konuştu.

 

BASKAN