Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu’nun 43. Kuruluş yıl dönümünü kutluyorum. Yönetiminde görev aldığım TASKK’ın daha nice uzun yıllar Türk milletine hizmet etmesini dilerim.

Denizli ASKF olarak bağlı bulunduğumuz Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu 43 yaşında. 29 Ekim 1980 tarihinde kurulan ve Türk gençliğine önemli hizmetler veren ülkemizin en büyük sivil toplum kuruluşunun yeni yaşını kutlar, daha nice yıllar gençlerimizin spor yapmasına olanak sağlamasını dileriz.

TASKK 43 YAŞINDA

Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Feyyaz Ceşen, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu’nun 43. Kuruluş yıl dönümü ile ilgili mesaj yayımladı. Ceşen, “TASKK ülkemizin en büyük sivil toplum kuruluşudur. Bu büyük ailenin bir parçası olmaktan büyük bir onur duyuyorum” dedi.

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK)  29 Ekim 1980 tarihinde Ankara, Bursa, Trabzon ve Samsun Amatör Spor Kulüpleri Federasyonlarının katılımlarıyla Dernekler Kanununa göre kurulmuş bir üst örgüttür. TASKK, sporla ilgili Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşudur. Geçen hafta 19. Olağan Genel Kurulu’nu Ankara’da gerçekleştiren TASKK’ta Ali Düşmez bir kez daha genel başkan seçilirken, Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen yönetim kurulu üyesi, Denizli ASKF Başkan Vekili Mehmet Kabakçı ise Disiplin Kurulu üyesi olarak görev almıştı. Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, TASKK’ın 43. Kuruluş yıl dönümü ile ilgili olarak bir mesaj yayımladı. “TASKK ülkemizin en büyük sivil toplum kuruluşudur” diyen Ceşen, “Türkiye’de amatör spor ailesi çok büyük bir kitleyi temsil ediyor. Ülkemizdeki 81 ilde bulunan amatör spor kulüpleri federasyonlarının çatı kuruluşu olan TASKK, gençlerin gelişimi için çok önemli çalışmalar yapmakta. TASKK’ın amacı spor kulüpleri, yöneticileri ve sporcuları arasında birlik ve dayanışmayı sağlamak, spor kulüplerini desteklemek. Bu yönde yapılan çalışmalarda Denizli ASKF Başkanı olarak yer almak benim için büyük bir onur. Gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak kalması ve sporla daha sağlıklı bir şekilde gelişmesi için önemli çalışmalar yapılmakta. Bu vesile ile TASKK’ın kuruluşundan bu güne kadar amatörlere hizmet etmiş ve hayatını kaybetmiş olan tüm yöneticilere Allah’tan rahmet, hayatta olanlara da sağlıklar diliyorum. Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu’nun daha nice yıllar var olmasını temenni ederek, 43. Yaşını kutluyorum” dedi. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz