Aksaray’da oynanan 2022-2023 Sezonu U17 Türkiye Şampiyonası Finali’nde birinciliği elde eden takım Elazığ İl Özel İdarespor oldu.

U17 kategorisine 65 ilden 114 takım takımın katılımı ile başlayan şampiyona, 22-23 Temmuz 2023 tarihlerinde Aksaray’da oynanan yarı final ve final müsabakaları ile sonuçlandı.

Aksaray Dağılgan Stadı’nda oynanan final müsabakasında normal süresi 1-1 biten ve penaltılar sonucunda Ankara  Kavaklıderespor’a üstünlük sağlayan Elazığ temsilcisi Elazığ İl Özel İdarespor, Türkiye Birincisi olurken, Ankara Kavaklıderespor Türkiye İkincisi oldu.

Üçüncülük müsabakasında ise normal süresi 3-3 biten ve penaltılar sonucunda Manisa Salihli Belediyespor’a üstünlük sağlayan İstanbul Dolayobaspor 3. olurken, Manisa Salihli Belediyespor 4. oldu.

Final maçı sonunda gerçekleşen törende; TFF Amatör İşler Müdür Yardımcısı Hatip Çopur tarafından şampiyonada emeği geçen Aksaray Gençlik ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, Aksaray Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Cavit Kılıç, Aksaray Futbol İl Temsilcisi Elvan Çelmeli, Futbol İl Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Atıcı’ya plaket ve final müsabakasının hakemlerine hediye takdim edildi.

Dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları Aksaray Gençlik ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, TFF Amatör İşler Müdür Yardımcısı Hatip Çopur ve Aksaray ASKF Başkanı Cavit Kılıç ve Aksaray Futbol İl Temsilcisi Elvan Çelmeli tarafından verildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz